Projekt niekonkurencyjny pt. „Kompleksowo – zawodowo" finansowany ze środków Funduszu Pracy w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytet IX Zaspokajanie potrzeb rynku pracy, Działanie 9.1 Aktywizacja zawodowa – projekty PUP, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Termin składania wniosków:
Od 02 listopada 2023 r. do wyczerpania limitu środków
Termin rozpatrzenia wniosków:
W ciągu 30 dni od dnia złożenia wniosku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zamościu
Wysokość kwoty do rozdysponowania w ramach ogłoszonego naboru:
100 405,80 zł
/11 osób bezrobotnych/
Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu zastrzega sobie prawo do zmiany kwot limitu do rozdysponowania w danym naborze oraz w zakresie liczebności Pracodawców w poszczególnych grupach wskazanych jako organizatorzy prac inwestycyjnych.
Miejsce składania wniosków:
Wnioski w wersji papierowej (wydrukowane w kolorze) należy składać w sekretariacie Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu w godzinach pracy urzędu.
W przypadku wniosków nadsyłanych pocztą lub przesyłką kurierską o przyjęciu decyduje data wpływu wniosku do siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu.
Tryb rozpatrywania wniosków:
Wnioski będą rozpatrywane w trybie ciągłym na zasadach ustalonych w kryteriach dotyczących organizowania i finansowania prac interwencyjnych przez Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu zamieszczonych na stronie internetowej Urzędu.
Kto może wystąpić z wnioskiem o organizację prac interwencyjnych?
- Wnioski mogą być składane przez zainteresowanych Pracodawców prowadzących działalność gospodarczą – 6 osób bezrobotnych.
- Wnioski mogą być składane przez zainteresowanych Pracodawców nieprowadzących działalności gospodarczej (jednostki samorządu terytorialnego, jednostki im podległe niebędące beneficjentami pomocy publicznej) – 5 osób bezrobotnych.
Prace interwencyjne realizowane w ramach projektu „Kompleksowo – zawodowo" " będą finansowane ze środków Funduszu Pracy w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytet IX Zaspokajanie potrzeb rynku pracy, Działanie 9.1 Aktywizacja zawodowa – projekty PUP, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Grupę docelową w projekcie stanowią osoby bezrobotne zarejestrowane w PUP Zamość
w szczególności: osoby znajdujące się w trudnej sytuacji na rynku pracy oraz
- osoby w wieku 55 lat i więcej,
- osoby młode do 29 roku życia w tym należące do kategorii NEET (minimum 2 osoby),
- osoby długotrwale bezrobotne,
- kobiety,
- osoby z niepełnosprawnościami lub o ograniczonej mobilności,
- osoby odchodzące z rolnictwa,
- osoby którym udzielono ochrony czasowej w związku z wojną w Ukrainie.
do uwzględnienia wymagań w zakresie rodzaju niepełnosprawności tych osób tj. dostosować sposób prowadzenia szkolenia oraz potencjał techniczny i kadrowy do skierowanych osób niepełnosprawnych.
W przypadku zatrudnienia w ramach prac interwencyjnych osób ze szczególnymi potrzebami Pracodawca ma obowiązek zapewnić tym osobom dostęp architektoniczny, cyfrowy, informacyjno-komunikacyjny zgodnie z art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. z 2022 r. poz. 2240 t.j.).
Pracodawca zobowiązuje się do działania zgodnie z zasadami równości szans i niedyskryminacji oraz równości kobiet i mężczyzn.
Refundacja części wynagrodzenia brutto (1290,00) i składek ZUS (łącznie około 1521,30 zł) przez okres 6 miesięcy - planowane zatrudnienie od 01 grudnia 2023 r. lub później.
Pracodawca wnioskując o zorganizowanie prac interwencyjnych zobowiązany będzie, po okresie 6 miesięcznej refundacji, do dalszego utrzymania zatrudnienia skierowanego bezrobotnego przez okres co najmniej 4 miesięcy.
Dodatkowe informacje można uzyskać w pokoju nr 20 lub pod numerem tel. /84/ 638-33-53.